348 600 vybráno celkem
nový cíl 400 000
48% z navýšeného cíle +100 000 Kč
přispělo 383 dárců

Co je cílem dokumentu?

Dokument vznikl s cílem přinést ucelené informace o aktuálních možnostech svobodného neboli sebeřízeného vzdělávání u nás.

Přáli jsme si zachytit dětský svět a jeho přirozený zájem o učení a prozkoumat motivace rodin jít cestou vnitřně motivovaného učení a dát více důvěry dětem.

Čím je jedinečný?

Poprvé přibližuje cesty mnoha rodin a škol, které se snaží dát dětem co největší svobodu v jejich životě a vzdělávání. Dokument tak představuje unikátní průřez tematikou svobodného vzdělávání v ČR.

Inspiruje rodiče, kteří o alternativě svobodného vzdělávání dosud nevěděli, a poskytuje jim základních informace dostupným způsobem.

Nabízí odpovědi mj. na tyto otázky: Co se děje ve školách, kde děti nemusí chodit na vyučování? Jak žijí děti, které do školy nechodí a věnují se tomu, čemu chtějí? Proč někteří rodiče umožňují svým dětem vzdělávat se po svém? S jakými obavami se tito rodiče potýkají?

Profesionální zpracování

Produkci dokumentu zajišťují lidé z FULLART studia, kteří za sebou mají stovky osobních a komerčních projektů.

Rozmanitost zkušeností

Přinášíme příběhy a zpovědi lidí, kteří se rozhodli vystoupit ze zajetých kolejí. Co člověk, to příběh.

Inspirace a podpora

Věříme, že tímto dokumentem podpoříme všechny, kteří o podobné cestě teprve uvažují, nebo ji právě zvolili.

Uspořádejte promítání dokumentu

Uvolnit dokument k osobnímu zhlédnutí online plánujeme na konci tohoto roku poté, co ho nabídneme na festivaly a do médií s cílem co nejvíce zvýšit povědomí o sebeřízeném vzdělávání.

Do konce října bychom také umožnili zájemcům uspořádání promítání s následujícími možnostmi:

Benefiční projekce s besedou – Uspořádejte projekci se vstupným (dobrovolným nebo pevným), na kterém se dohodneme, a výtěžek po zaplacení nákladů věnujte autorům, kteří ho využijí na další propagaci dokumentu a svobodného vzdělávání v ČR. V případě zájmu větší promítání podpoříme doprovodnou besedou s některým z účinkujících. Film k tomuto typu promítání vám poskytneme zdarma.

Komunitní projekce – Uspořádejte nekomerční projekci ve vaší skupině nebo komunitě. Film k tomuto typu promítání vám poskytneme zdarma.

Komerční projekce – Uspořádejte komerční projekci dokumentu za poplatek dle velikosti sálu, případně počtu diváků.

Máte-li zájem uspořádat promítání, klikněte níže a vyplňte formulář. Ozveme se vám a dohodneme konkrétní podmínky.

Proč jsme dokument vytvořili?

Protože je pro nás vzdělávání s respektujícím přístupem důležité a žádný dokument přibližující toto téma u nás není.

Na počátku bylo propojení filmaře Honzy Minaříka a propagátorky svobodného vzdělávání Zdeňky Šíp Staňkové. Kvůli svým dětem se Honza začal zajímat o alternativy ke klasické škole a nejbližší mu bylo tzv. sebeřízené neboli svobodné vzdělávání.

Jenže při shromažďování informací Honza zjistil, že neexistuje žádný český dokument, který by srozumitelnou a živou formou nabídl zájemcům o sebeřízené vzdělávání základní přehled a přiblížil zkušenosti s ním. Honza se tedy rozhodl, že se s tím něco musí udělat, kontaktoval Zdeňku a počátkem roku 2020 začaly vznikat první rozhovory...

Jan Minařík

CEO FULLART studio

Jsem filmař a zakladatel FULLART studia, v němž jsme realizovali už stovky projektů a stále se rozrůstáme. Rád tancuju hip hop a rybařím. Ke svobodnému vzdělávání jsem se dostal - jak jinak - díky svým třem dětem. Nejstarší syn začal právě navštěvovat jednu ze škol označujících se za svobodné. Začal jsem se o téma zajímat do hloubky, a to byl spouštěč k tvorbě dokumentu.

Zdeňka Šíp Staňková

Děti jsou taky lidi

Miluju svobodu, Pipi Dlouhou punčochu, cestování a zmrzlinu. Jsem taky matka tří dětí (19, 13, 2), propagátorka unschoolingu, sebeřízeného vzdělávání, dobrovolnosti a informovanosti v oblasti práv dětí a rodičů ve vzdělávání. Píšu blog s názvem DĚTI JSOU TAKY LIDI, natáčím na stejnojmenný YouTube kanál, od roku 2012 se podílím na rozvoji iniciativy SvobodaUčení.cz, přednáším a beseduju.

Podpořte šíření povědomí o svobodném vzdělávání!

Na dokumentu jsme od roku 2020 pracovali v osobním volném čase a dokončení v profesionální kvalitě za částku 300 000 Kč umožnilo více než 300 dárců, kterým tímto děkujeme!

Nyní pokračujeme v naší misi šíření povědomí o svobodném vzdělávání a spoluprácujeme s PR agenturou saurusmedia, která v následujících měsících podpoří povědomí o dokumentu a jeho tématu i mimo naše sociální bubliny.

Tato aktivita nad rámec původního rozpočtu vyžaduje navýšení našeho cíle na částku 400 000 Kč. Věříme, že získaná publicita přinese nové zájemce o téma svobodného vzdělávání a také další podporovatele, kteří nám pomohou udržet další propagaci v delším časovém horinzontu.


Pokud si stejně jako my přejete, aby se informace o svobodném vzdělávání dostala k co největšímu počtu lidí, můžete nás podpořit a dar spojit s některou z následujících odměn.

Dobrý pocit

200 Kč a více

200

Máte dobrý pocit z toho, co děláme a chcete nás prostě jen podpořit? Děkujeme vám za libovolnou částku ve výši 200 Kč a více.Zvolit tuto odměnu

Partner dokumentu

15 000 Kč rozebráno 10/15 ks

15000

Pokud se rozhodnete stát se partnerem dokumentu, získáte 10 vstupenek na vybrané benefiční promítání a vaše jméno nebo jméno vaší organizace, logo a web doplníme do závěrečných titulků a podle možností či vhodnosti i v dalších výstupech na sociálních sítích, newsletteru a médiích.Zvolit tuto odměnu

Hlavní partner dokumentu

90 000 Kč rozebráno 0/1 ks

90000

Pokud se rozhodnete stát se hlavním partnerem dokumentu, získáte 20 vstupenek na vybrané benefiční promítání a možnost krátkého projevu před promítání. Budeme vás ve filmu a mediálních výstupech prezentovat exkluzivně před ostatními partnery.

Rádi se s vámi také potkáme online nebo osobně a představíme vám naše další plány s dokumentem a jeho propagací.
Zvolit tuto odměnu

Provedení platby

Děkujeme, že jste rozhodli podpořit dokument!

Pokud jste si vybrali některou z odměn, uveďte prosím její název při platbě společně s vaším emailem, abychom vás mohli kontaktovat.

Zvolte způsob platby

FULLART studio s.r.o.
Číslo účtu: 2846317/5500

Do poznámky platby nezapomeňte prosím napsat své jméno, email a zvolenou odměnu.

Chcete-li získat zvolenou odměnu (např. uvedení v titulcích), zašlete prosím název odměny a číslo odeslané bitcoinové transakce na martin@detijsoutakylidi.cz.

Zvolte typ bitcoinové platby a částku příspěvku:

K‌č

V případě, že LN transakce nebude provedena, otevřte si kanál s naším uzlem svobodnedeti.cz